Měna:

Nabízíme - osobní pneu, dodávkové pneu, SUV pneu, nákladní pneu, ALU kola a plechové disky

Košík:

(Your cart is currentlyprázdný) - 
COM_VIRTUEMART_CART_TOTAL:0,00 Kč
prázdný
Typ
Výrobce
Profil
Průměr
Šířka

Jízdní režimi

 

Jízda ve městě

Řízení vozidla ve městě vyžaduje, aby pneumatiky vašeho automobilu splňovaly určité specifické parametry dané podmínkami městského silničního provozu.

 

 

Kritéria pro výběr pneumatik

Brzdná dráha

Abyste mohli lépe čelit všem nástrahám jízdy ve městě (chodec, který náhle vstoupí na vozovku, bez toho, aby předem zkontroloval situaci apod.), je vhodné používat pneumatiky s minimální brzdnou dráhou, a to na suché i mokré vozovce. 

 

Životnost

Pneumatiky jsou v městských podmínkách vystaveny častému zastavování a rozbíhání. Každý blok dezénu se při kontaktu s vozovkou vlivem hnacích nebo brzdných sil deformuje a klouže. Klouzání a dotykový tlak způsobují odtrhávání materiálu. Vyberte si pneumatiky s prodlouženou životností.

 

Hospodárná spotřeba paliva

Při použití pneumatik s nízkým jízdním odporem můžete na spotřebě paliva ušetřit 3 až 6 %.

Věděli jste, že…?

Jednou měsíčně je nutné kontrolovat pneumatiky jest-li nejsou vidět příznaky nerovnoměrné opotřebení nebo kýla v důsledku nárazu na chodnících.

Každý měsíc je nutné prohlédnout pneumatiky a zkontrolovat, zda na nich nejsou vidět příznaky nerovnoměrného opotřebování nebo vydutiny způsobené poškozením pláště pneumatiky při nárazu na obrubník.

Minimálně jedenkrát do měsíce také zkontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách za studena: podhuštěné pneumatiky prodlužují brzdnou dráhu vozidla.

Nezapomínejte zkontrolovat i stav (tlak) rezervního kola.

 

Jízda na silnici / na dálnici

Pneumatiky významným způsobem ovlivňují jízdní vlastnosti vašeho vozidla, protože jako první článek řetězce zajišťují všechny úkony potřebné k tomu, aby si vozidlo udrželo stopu i při relativně vysokých rychlostech.

 

 

Kritéria pro výběr pneumatik

Brzdná dráha při vysokých rychlostech

V zájmu zajištění maximální úrovně bezpečnosti je nutné používat pneumatiky s minimální brzdnou dráhou, a to na suché i mokré vozovce.

 

Komfort jízdy

Jestliže často cestujete na dlouhé vzdálenosti, vyberte si pneumatiky , které se vyznačují vysokým komfortem jízdy, a to jak z hlediska chvění, tak i z hlediska hlučnosti.

 

Jízdní stabilita

Vyberte si pneumatiky splňující nejvyšší nároky z hlediska výkonových parametrů.

Věděli jste, že…?

Minimálně před každou dlouhou cestou zkontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách za studena. V případě, že tlak měříte za tepla, k provoznímu tlaku doporučovanému výrobcem připočítejte 0,3 baru.

Nezapomeňte ověřit i stav rezervního kola a zkontrolovat v něm tlak vzduchu.

Na začátku zimní sezóny přezujte letní pneumatiky za zimní : pro pneumatiku se zima začíná už při teplotě 7 °C.

Upozornění: jízdní stabilita vozidla s pohonem 4×4 se odlišuje od jízdní stability standardního osobního automobilu. Při jízdě po silnici je brzdná dráha těžkého vozidla delší, což je způsobeno jeho vyšší hmotností.

 

Sportovní jízda

Jestliže upřednostňujete sportovní styl jízdy, nezapomínejte, že pneumatiky musejí bezpečně zajišťovat všechny úkony potřebné k tomu, aby vozidlo udrželo stopu i při relativně vysokých rychlostech (samozřejmě, při dodržení pravidel silničního provozu nebo na specializovaném okruhu).

 

 

Kritéria pro výběr pneumatik

Adheze

Vyberte si profil pneumatik , který se vyznačuje vynikajícími výkonovými parametry na suché i mokré vozovce.

 

Jízdní stabilita

Vyberte si pneumatiky z kategorie sportovních pneumatik , neboť tento typ pneumatik se vyznačuje vysokou přesností držení stopy a dobrou stabilitou v zatáčkách.

Věděli jste, že…?

Minimálně před každou dlouhou cestou zkontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách za studena. V případě, že tlak měříte za tepla, k provoznímu tlaku doporučovanému výrobcem připočítejte 0,3 baru.

Pravidelně kontrolujte stav opotřebování pneumatik .

Nezapomeňte ověřit i stav rezervního kola a zkontrolovat v něm tlak vzduchu.

 

Jízda s pohonem 4×4 mimo asfaltovou vozovku

Jestliže si chcete skutečně vychutnat jízdu mimo silnici na vozidle s pohonem všech čtyř kol, nestačí pouze ovládat správnou techniku řízení vozidla. Taktéž je třeba se rozhodnout pro správné obutí kol.

 

Jízda na speciálních okruzích

Doporučujeme pneumatiky se smíchaným profilem nebo typu A/T (All terrrain). Správnou volbou jsou v tomto případě robustní pneumatiky vysoce odolné vůči nárazům a riziku propíchnutí. Pneumatiky v žádném případě nepodhušťujte. Pneumatiky nahustěte na tlak pro maximální zatížení, aby dokázaly lépe odolávat nárazům a propíchnutím během jízdy při stálé rychlosti.

 

Jízda v písku

Z pneumatik částečně vypusťte v vzduch, abyste zlepšili jejich parametry z hlediska mobility. Za určitých podmínek je možné tlak snížit až na 0,6 baru.

Po jízdě písčitým terénem nezapomeňte pneumatiky opět dohustit.

  

Jízda v blátě

Rozhodněte se pro pneumatiky se speciálním profilem MUD s velkými ozuby. Tento typ dezénu podporuje tzv. ozubnicový efekt. Tento efekt propůjčuje vozidlu dostatečnou mobilitu potřebnou k vyváznutí z bahnitého terénu.

Pro zvýšení mobility a samočištění pneumatik také doporučujeme, abyste z pneumatik vypustili část vzduchu.

Při jízdě bahnitým terénem maximálně využívejte práci pneumatik a vyhýbejte se prudkému přidávání plynu, neboť by mohlo dojít ke ztrátě adheze vozidla.

Po projetí bahnitým terénem nezapomeňte pneumatiky opět dohustit.

 

Jízda ve vodě

Pneumatiky nechejte nahuštěné na normální tlak. Jezděte pomalu a udržujte konstantní rychlost, abyste se vyhnuli vytváření vln a spršek vody.

Věděli jste, že…?

Před odjezdem zkontrolujte stav pneumatik i rezervního kola.

Nezapomeňte si vzít s sebou kožené rukavice, lana a lopatu. Z dalších užitečných pomůcek připomeňme alespoň vzduchovou pumpu s tlakoměrem, zdvihák a desky na podložení zapadnutého kola .

Tlak vzduchu v pneumatikách by neměl být nižší než 1,2 baru. Jestliže zjistíte odchylku, pneumatiku co nejrychleji dohustěte na normální hodnotu (kromě dočasného a kontrolovaného projetí písčitým terénem).