Měna:

Nabízíme - osobní pneu, dodávkové pneu, SUV pneu, nákladní pneu, ALU kola a plechové disky

Košík:

(Your cart is currentlyprázdný) - 
COM_VIRTUEMART_CART_TOTAL:0,00 Kč
prázdný
Typ
Výrobce
Profil
Průměr
Šířka

Výrobci PNEU

 

PIRELLI

Společnost Pirelli, jenž je dle prodeje pátým největším světovým producentem pneumatik, zaujímá díky vysoké technologické kapacitě vedoucí postavení v prémiovém segmentu. Společnost má 19 továren po celém světě, na čtyřech kontinentech a funguje ve více než 160 zemích. Byla založena v roce 1872 a na Milánské burze cenných papírů byla zaregistrována v roce 1922. Pirelli je uznávanou společností díky své dlouholeté průmyslové tradici, která v sobě vždy spojovala kapacitu pro inovaci spolu s kvalitou produktu a sílou značky.  Od roku 2002 je značka posílena o módní a technologicky špičkový projekt Pzero a dále ji posiluje i Formule1, jíž je Pirelli exkluzivním dodavatelem pneumatik pro tříleté období 2011 - 2013.  V souladu se strategií ‚zeleného výkonu‘ věnuje společnost Pirelli – vždy soustředěná na výzkum a vývoj – neustále narůstající pozornost produktům a službám vysoké kvality, technologii a nízkému dopadu na životní prostředí.

 

BARUM

Continental Barum s.r.o. se sídlem v Otrokovicích je tradiční český výrobce osobních, nákladních a industriálních pneumatik značek Barum, Continental, Semperit, Uniroyal a General Tire. Od roku 1992 je společnost součástí německého koncernu Continental AG, její tradice však sahá až do roku 1932, kdy byly v prostorách firmy Baťa ve Zlíně vylisovány první osobní a nákladní pláště. Otrokovická pneumatikárna – slavnostně otevřená v roce 1972 – je v současné době největší světovou pneumatikárnou s roční produkcí čítající téměř 20 milionů plášťů.

 

CONTINENTAL

Německá společnost se sídlem v Hannoveru se již od svého založení v roce 1871 neustále rozrůstá. V začátcích se zaměřovala výhradně na pneumatiky a výrobky z pryže, ovšem v dnešní době již jde o předního celosvětového dodavatele produktů pro automobilový průmysl.  8. října 1871 založilo devět hannoverských bankéřů a průmyslníků společnost Continental jako akciovou společnost s názvem „Continental-Caoutchouc & Gutta-Percha Compagnie“. Již od roku 1871 společnost Continental pohání vývoj automobilového průmyslu různými patenty, které následně udávají směr pro ostatní.  Na konci dvacátých let dvacátého století se klíčové společnosti v německém gumárenském průmyslu sloučily do společnosti „Continental Gummi-Werke AG“. Nová společnost zaměřila své výrobní aktivity především na Německo. Postupem času se však stále více soustředila na vývoz. Avšak teprve v osmdesátých letech dvacátého století začala společnost nekompromisně pronikat na mezinárodní trhy. Díky nákupu evropských závodů na výrobu pneumatik americké společnosti Uniroyal Inc., odkoupení severoamerického výrobce pneumatik General Tire a získání většinového podílu v portugalské společnosti Mabor či českého výrobce pneumatik Barum se společnosti Continental podařilo proniknout se svými aktivitami dokonce i za hranice Evropy. V dnešní době se společnost Continental řadí mezi pět nejvýznamnějších dodavatelů produktů pro automobilový průmysl na celém světě a v Evropě jí patří druhé místo.

SEMPERIT 

Pneumatiky, dosahující vysoký kilometrový výkon díky rovnoměrnému opotřebení. Semperit je dceřinná značka společnosti Continental. Semperit je původně rakouský výrobce s dlouhou tradicí.

UNIROYAL

Pneumatiky Uniroyal jsou určeny pro vozy všech výkonnostních tříd. Pneumatiky Uniroyal mají výborné vlastnosti při jízdě na mokré vozovce, na které se tato značka také specializuje . Umisťují se pravidelně na velmi dobrých místech v testech. Možno použít i jako tuningové pneu díky agresivním šípovým dezénům pneu. Uniroyal patří do koncernu Continental.

 

MATADOR

Púchov je nositelem tradiční obchodní značky MATADOR, kterou používala bratislavská gumárenská firma Matador - první výrobce pneumatik v bývalém Československu. Matador Bratislava vyráběl pneumatiky od roku 1925. V třicátých letech se matadorky montovali na všechny slavné československé automobily a natrvalo se zapsaly do rozvoje automobilového průmyslu po boku ŠKODY, TATRY, AERA a dalších. V roku 2009 zvýšil Continental AG Hannover svůj majetkový podíl na 100%. V průběhu tohoto roka se v Púchově otevřelo nové distribučně-logistické centrum společnosti Continental pro střední a východní Evropu, jako i nové výrobní haly finalizace. Matador je součástí koncernu Continental od roku 2007 a je výrobcem pneumatik pro osobní, lehké nákladní a nákladní vozidla.

 

GENERAL TYRE  

General Tire je americká značka s dlouholetou tradicí specializující se na 4x4 vozy a SUV. The General Tire and Rubber Company je americký výrobce pneumatik pro motorová vozidla. General Tire byl založen v roce 1915 v Akronu, ve státě Ohio Williamem F. O'Neilem.  Výrábí  pneumatiky včetně nízko tlakého "General Balloon Jumbo" a "Dual 90". V roce 1987 byla společnost  General Tire prodána německému výrobci pneumatik společnosti  Continental AG. General Tire stále existuje a nyní je součástí americké  skupiny koncernu Continental.

 

BRIDGESTONE

Corporation (株式会社ブリヂストン; Kabušiki-geiša Buridžisuton) je japonský gumárenský konglomerát, založený roku 1931 Šódžiró Išibašim (石橋正二郎, Išibaši Šódžiró) ve městě Kurume, Fukuoka v Japonsku. Název Bridgestone (česky: Mostní kámen) pochází z překladu a transpozice jména zakladatele do angličtiny – išibaši (石橋) znamená v japonštině „kamenný most“.Firma Bridgestone vyrábí pneumatiky a ve svém oboru je největší v Japonsku a od roku 2006 je největším výrobcem na světě před konkurenčními firmami Michelin a Goodyear. V letech 1997 - 2010 dodával pneumatiky pro seriál závodů Formule 1. Jméno společnosti Bridgestone se již dlouhou dobu spojeno s přepravou osob z jednoho místa na druhé. Společnost vyrábí kromě jiných gumárenských produktů pneumatiky pro vše, co má kola – od jízdních kol přes travní sekačky, golfové vozíky a motokáry až po letadla a největší stavební stroje světa. Bridgestone je největším producentem pneumatika gumárenských produktů na světě.

 

GOODYEAR

Společnost Goodyear Tire & Rubber Company vznikla v roce 1898, když Frank Seiberling zakoupil první dílnu z peněz půjčených od svého švagra. Kaučuk a bavlnu musel dovážet z druhé poloviny světa do obtížně přístupného města, které mělo pouze omezené železniční spojení. Seiberling pojmenoval společnost po odvážném průkopníkovi Charlesu Goodyearovi, který vynalezl proces vulkanizace. Také navrhnul obchodní známku, okřídlenou botu, která dodnes zůstává symbolickým spojením s minulostí společnosti. Od vzniku první pneumatiky pro jízdní kola v roce 1898 směřovala společnost Goodyear k tomu, aby se stala největším výrobcem pneumatik. Tohoto cíle dosáhl v roce 1916, kdy také představil reklamní slogan „Na pneumatikách Goodyear jezdí více lidí, než na pneumatikách všech ostatních značek dohromady“. V roce 1926 se stala největší gumárenskou společností na světě. Kromě pneumatik značky Goodyear vyrábí také několik dalších respektovaných značek, včetně pneumatik Dunlop, Kelly, Fulda, Lee, Sava a Debica. Její „nepneumatikové“ podnikatelské jednotky dodávají gumové produkty a polymery na celou řadu automobilových a průmyslových trhů.

 

 

DUNLOP

V roce 1888 John Boyd Dunlop, skotský veterinář žijící v Belfastu, nahradil plné obruče na tříkolce svého syna tenkými pásky gumy slepenými k sobě a nahuštěnými vzduchem. Byl to první krok na cestě ke značce, která poskytuje jedny ze světově nejznámějších produktů. Dnes je pneumatika více než 120 let stará. Dunlop oslavuje svůj trvalý úspěch a jedinečnou roli, kterou tato značka během let sehrála při zdokonalování a zvyšování výkonnosti pneumatik. Historie pneumatik Dunlop je nerozlučně spojena s inovacemi, které tato společnost představila. Tato historie jde ruku v ruce s angažovaností společnosti Dunlop do motoristických soutěží ve všech možných podobách, protože přenesení závodních technologií na pneumatiky pro každodenní jízdu na silnici je přirozenou tradicí, která se zachovala již od prvních dní společnosti Dunlop. V průběhu 120 let společnost Dunlop dosáhla mimořádných výsledků na závodních okruzích včetně 34 vítězství ve slavném automobilovém vytrvalostním závodě Le Mans 24 hodin.  V současné době je společnost Dunlop i nadále celosvětově zapojena ve všech sportech pro jednostopé i dvoustopé stroje. Inovace a úspěchy v motoristickém sportu, kterých společnost Dunlop za více než 120 let dosáhla, vybudovaly této značce nebývalou pověst mezi milovníky automobilů a motocyklů po celém světě.

 

FULDA

Jméno FULDA není jen synonymum se jménem města a řeky ve Německu. FULDA je také německý výrobce pneumatik založený v roce 1900, vyrábějící kvalitní produkty poskytující bezpečnost, dlouhodobou výkonnost a  poskytuje výbornou hodnotu za peníze. S 8% podílem na trhu je dnes FULDA jedna z vedoucích značek v Německu; nabízející komplexní, vysoce jakostní produktovou řadu pro osobní vozidla, vozidla 4x4, dodávky  a zemědělské stroje a zařízení. V očích německých zákazníků FULDA dodává produkty dobře vložených peněz do pneumatik. Toto staví FULDU do popředí mezinárodně nejznámějších značek.  FULDA je součástí skupiny GoodYear.

 

SAVA

Sava je jeden z největších a nejúspěšnějších výrobců pneumatik ve středníEvropě poskytující širokou škálu pneumatik pro osobní, SUV, lehké nákladní a nákladní vozidla. Sava se rozrostla ze Slovinska – malé země do celé Evropy. Pneumatiky značky Sava jsou vyráběné v továrnách po celé Evropě. Přesto je velké množství pneumatik stále vyráběno v továrně Sava ve Slovinsku,  která potvrzuje schopnost výrobního závodu produkovat specializované vysoce výkonné letní i zimní osobní pneumatiky. Výrobní závod  Sava je ve městě Kranj ve Slovinsku a patří mezi nejvyspělejší výrobní závody na pneumatiky v Evropě. Vyrábí nejen dominantně vysoce výkonné a zimní pneumatiky značky Sava, ale i další značky pneumatik koncernu GoodYear ve střední a prémiové třídě.

 

DEBICA

Pneumatiky Debica od původně největšího polského výrobce patřícího do portfolia výrobce Goodyear. Pneu Debica jsou určeny pro vozy nižší a nižší střední třídy.

 

MICHELIN

Michelin (Manufacture Française des Pneumatiques Michelin, Compagnie Générale des Établissements Michelin) je francouzská společnost, která vyrábí pneumatiky, ale je známá rovněž vydáváním automap a průvodců nejlepších evropských restaurací. Nedílnou součástí loga firmy a maskotem je Michelin Man, tzv. Bibendum. Firmu založili 28. května 1888 bratři André a Édouard Michelin. Centrála firmy sídlí ve francouzském městě Clermont-Ferrand. Do roku 2005 byla společnost největším světovým výrobcem pneumatik. V současnosti má Michelin 69 závodů v 19 zemích s více než 124 000 zaměstnanci. Pro firmu pracuje v technologických centrech v Severní Americe, Evropě a Asii více než 4 000 výzkumných pracovníků. Ročně je vyrobeno okolo 190 milionů pneumatik, 20 milionů map a průvodců. Prodeje činily v roce 2006 16 384 miliard €. V období mezi lety 1934-1976 Michelin vlastnil společnost Citroën. Michelin do roku 2006 společně s firmou Bridgestone dodával pneumatiky pro monoposty Formule 1. Michelin do F1 dodával pneumatiky do roku 1984 a pak znovu od roku 2001. Skončil opět po skončení sezóny 2006 z důvodu zvažovaného omezení na jediného dodavatele pneumatik pro celý seriál F1.

 

BF GOODRICH  

BFGoodrich je značka pneu z koncernu Michelin se stoletou tradicí patřící do segmentu nabízející pneumatiky dobré kvality za přijatelné ceny. Řada BFGoodrich zahrnuje všechny kategorie pneumatik (silniční letní, zimní a 4x4) pro asfalt, sníh i rozbitou cestu. BFGoodrich se specializuje na pneu pro 4x4, ve kterém má tato značka velký výběr. BFGoodrich pneumatiky byly montovány na několik pozoruhodných historických vozidel. V roce 1903 první automobil, který projel USA napříč byl obut na pneumatikách BF Goodrich, v roce 1927 letadlo Charlese Lindbergha Spirit of St. Louis, se kterým přeletěl Atlantic bez mezipřistání, mělo namontované pneumatiky BF Goodrich a  v roce 1977 byly pneumatiky BF Goodrich na raketoplánu Columbia. Originální průkopník americká průmyslová společnost Goodrich Corporation prodala práva na značku společnosti MICHELIN v roce 1988 prostřednicvím vlastníka rodiny Reavisových. Před prodejem byl BF Goodrich prvním americkým výrobcem pneumatik, založený v roce 1896. Vyráběl pneumatiky pro nový vůz Winton.  BF Goodrich je zapojený v několika soutěžích a byl úspěšný se 17 vítězstvími v Baja California a 5-ti násobný vítěz v Rallye Paris- Dakar.

 

KLEBER

Kleber je francouzská značka patřící do koncernu Michelin. Kleber vyrábí kvalitní pneumatiky střední třídy, které nabízejí dobrou kvalitu za přijatelnou cenu. Již 100 let KLEBER staví svoji pověst na třech pravidlech : spolehlivost, bezpečnost a blízkost. Tři atributy činí ze značky, která je známa v celé Evropě, jednoho z hlavních aktérů na trhu, stejně tak jako partnera velkých výrobců automobilů. KLEBER nabízí pneumatiky široké škále vozidel a zaručuje řidičům bezpečnost a klidného ducha.

 

KORMORAN

Kormoran jsou pneumatiky polského výrobce, který je součástí koncernu Michelin a patřící do ekonomického segmentu snažícího se zaujmout přijatelnou cenou za odpovídající kvalitu. Pneumatiky Kormoran jsou určeny především nenáročným motoristům. Výrobce osobních pneumatik, pneumatik pro lehké nákladní a nákladní vozidla.

 

TIGAR

Srbská společnost vyrábějící pneumatiky pro osobní a lehké nákladní vozidla a je součástí koncernu Michelin. Pneumatiky značky Tigar  patří do ekonomického segmentu, zaujmou přijatelnou cenou a odpovídající kvalitou.

 

NOKIAN

Nabídka Nokian Tyres obsahuje výrobky, které zákazníkům přinášejí skutečnou přidanou hodnotu a jejichž vývoj spočívá na základech znalosti severských podmínek a zároveň specializace: zimní pneumatiky, pneumatiky pro SUV, pneumatiky pro lesní stroje i zimní pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy. Nokian Tyres má vlastní výrobní střediska ve finské Nokii a v ruském Vsevolozhsku. Smluvní produkce probíhá v Indonésii, Číně, na Slovensku, ve Španělsku, v Indii a USA.

 

HANKOOK

Hankook Tire je jeden z největších a nejrychleji rostoucích výrobců pneumatik pro osobní automobily, lehké nákladní vozy, 4x4 a SUV, nákladní automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíjí špičkové technologie pro zvýšení zákaznické spokojenosti. Hankook dodává pneumatiky do 185 zemí a je celosvětově na sedmém místě v prodeji. Společnost má více než 14 000 zaměstnanců ve čtyřech regionálních centrálách, více než dvaceti zahraničních pobočkách, pěti vývojových centrech a má 70 % příjmů prostřednictvím zahraničních trhů.

 

KUMHO

Jihokorejské KUMHO se řadí mezi první desítku největších světových výrobců pneumatik. Kvalitu pneumatik Kumho potvrzuje i zájem výrobců automobilů o dodávky na prvomontáž nových vozidel. Kumho je dlouholetým dodavatelem pneu pro domácí výrobce vozidel Hyundai, KIA, Daewoo.

 

GT RADIAL

GT RADIAL je prémiový produkt koncernu GITI TIRE, který v současné době patří mezi 10 největších výrobců pneumatik na světě. Široká nabídka pneumatik pro osobní automobily, lehké nákladní vozy, nákladní automobily a autobusy je exportována do více než 100 zemí světa. GT Radial díky vynikajícím schopnostem vývojového centra, vysoké produktové kvalitě a konkurenceschopnosti výrobní základny buduje dobré vztahy s maloobchodními partnery a tím poskytuje koncovým uživatelům kvalitní produkty s přidanou hodnotou. GT RADIAL v oblasti managementu jakosti splňuje ty nejvyšší požadavky a pro všech pět klíčových výrobních závodů vlastní certifikáty ISO 9001:2000 a ISO/TS16949:2002. Kromě těchto certifikátů, jsou všechny výrobní závody také držiteli mezinárodní normy ISO14001, která je zaměřená na ochranu životního prostředí.

 

IMPERIAL

MINERVA

WANLI

FORTUNA